بازی

قصه های قرآنی

بازی ایرانی قصه های قرآنی همانطور که از اسمش پیداست سعی در تعریف ماجراهای شیرین از دل قرآن برای بچه ها دارد. اما احتمالا با شنیدن نام این بازی یاد تولیدات ضعیفی بیفتید که بار ها با این هدف و موضوع تولید شده اند. باید خیالتان را راحت کنم که بازی در حال معرفی ما با قبلی ها تفاوت دارد و یک سر و گردن از بقیه جلوتر است. این بازی به خوبی داستان های قرآنی را برای کودکان تعریف می کند.
بازی قصه های قرآنی بیش از 20 داستان از ماجراهای قرآنی را روایت می کند؛ از ماجرای ابراهیم و نمرود و ملک سلیمان گرفته تا معراج پیغمبر گرامی اسلام. نحوه ی روایتگری بازی جالب توجه است. داستان های قرآنی با هدف آسان کردن درک کودکان بازنویسی شده اما در طی تعریف داستان به آیاتی اشاره می شود که داستان از آنها برداشت شده.
علاوه بر داستانگویی جذاب بازی طراحی جالب و صداگذاری فوق العاده ای دارد. داستان در حالی با صداگذاری مناسب روایت می شود که شما کتابی را ورق می زنید که شخصیت ها و عناصر به زیبایی روی آن قرار گرفته اند. شما با تمام عناصری که در بازی قرار دارد می توانید تعامل داشته باشید. با آنکه که خیلی از این تعامل ها تاثیری ندارند، در برخی موارد می توانید امتیاز و سکه به دست آورید یا سر به سر شخصیت های منفی بگذارید.  

پیشنهاد می کنیم چون

بین تولیدات بازی با موضوع مانوس کردن کودکان با قرآن موارد زیادی به حداقلی های یک بازی خوب نرسیده اند. اما بازی قصه های قرآنی را شاید نتوان به عنوان یک بازی نامید و بیشتر شبیه به نرم افزار های قصه گویی تعاملی است، اما کیفیت قابل قبولی را ارائه می دهد و همین باعث می شود تا کودکان بتوانند با این داستان ها انس بیشتری بگیرند.
شما می توانید این بازی را از کافه بازار دریافت کنید.