بازی

شاه گیگیلی

در بین بازی های موبایلی کودک موارد زیادی از بازی ها با محوریت آموزش درس های مدرسه تولید شده اند. بازی هایی که از روش بازی وار سازی یا گیمیفیکیشن استفاده کرده اند و محتوای آموزشی را از طریق بازی به کودکان انتقال می دهند. یکی از بازی های خوش ساخت با همین محوریت شاه گیگیلی است.
داستان بازی از این قرار است که گاگول خان، شخصیت منفی بازی، به گیگیل شهر حمله کرده و سعی می کند تا آنجا را خاکستری کند تا دوستی و مهر و صفا و صمیمت را از بین ببرد. همه ی شهر خاکستری شده اند جز شاه گیگیلی. او سعی دارد تا دوستان و شهرش را نجات دهد. حالا بازیکن باید به او کمک کند تا به این هدف برسد.
بازی توانسته تا برگزیده نخست بازی‌ های آموزشی کودکانه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و برگزیده نخست بازی ‌های آموزشی از سوی دانشگاه شهید بهشتی شود. شاه گیگلی همچنین توانسته رتبه سوم کشوری از میان تمامی بازی‌ ها در جشنواره بازی‌ های جدی را کسب کند.

پیشنهاد می کنیم چون

این بازی مناسب کودکان کلاس اول تا سوم است و برای آنها بازی های جذابی را از درس ریاضی و فارسی تدارک دیده. از ویژگی مثبت این بازی می توان به اتصال آن به اپلیکیشن آموزگار رنگینه جهت تهیه ی امتحان توسط معلم در بازی و اپلیکیشن اولیاء رنگینه جهت نظارت خانواده بر بازی کودک اشاره کرد.
شما می توانید این بازی را از کافه بازار دریافت کنید.