انیمیشن

آرمن

مجموعه انیمیشن ایرانی آرمن محصول مشترک سازمان هنری رسانه‌ای اوج و صدا و سیما اولین انیمیشن ابرقهرمانی در ایران است که توان رقابت با انیمیشن‌های خارجی را دارد. کارگردانی این سریال انیمیشن را محمدرضا حسایی و حسین صفارزادگان به عهده دارند و محمدمهدی شکوری تهیه‌کننده این اثر کاملاً ایرانی است.
انیمیشن آرمن درباره نوجوانی پر هیجان است که مچ بند قدرت را به دست آورده. او سعی دارد تا با کمک دوستانش و این مچ بند در مقابل دشمن پلید مقابله کند. این در حالی است که دشمن پلید با تراشه هایی تمام مردم شهر را کنترل می کند و به دیده ها، شنیده ها و افکار آنها دسترسی دارد.
محمدرضا حسایی در مصاحبه ای درباره ی موضوع آرمن و ساخت ابرقهرمان ایرانی که هدف این انیمیشن عنوان شده است، گفت: ما سعی کردیم قهرمانمان را به فضای جامعه امروز نزدیک کرده و کاراکتر را زمینی تر کنیم. کاراکتر اصلی ما کاراکتری نیست که قدرت فراطبیعی داشته باشد. البته شاید در نگاه اول نگاهمان این بود که همچین چیزهایی را داشته باشیم اما به مرور با تحقیق بیشتر متوجه شدیم هر چقدر این کاراکتر فراطبیعی تر باشد دوباره همان راهی را می‌رویم که بقیه رفتند و در این زمینه  کاراکترهای خارجی خیلی موفق تر هستند و اگر ما بخواهیم دوباره بازسازی شان کنیم همان راه را رفته‌ایم. می‌خواستیم کارمان متفاوت باشد. ما قهرمانمان را زمینی کردیم و سعی کردیم قدرت اصلی را در اتحاد بگذاریم. در واقع مفاهیمی باورپذیرتر و امروزی که به جامعه نزدیک تر باشند را انتخاب کردیم.

معرفی می کنیم چون

این انیمیشن خوش ساخت با هدف قهرمان سازی برای کودکان و باورپذیر تر کردن برای آنها تولید شده. این انیمیشن سعی در انتقال مفاهیم درستی همچون اتحاد دارد. بعلاوه از نظر کیفیت دست کمی از تولیدات خارجی ندارد. این انیمیشن می تواند مسیر روشنی را در جهت تولیدات محصولات ابرقهرمانی ایرانی شروع کند.