انیمیشن

مثل نامه

انیمیشن مثل نامه ، داستان هدهد و همراه همیشگی اش زاغی و سفرشان به دنیای ضرب المثل هاست. هدهد از ضرب المثل ها ، معنای آن ها و علت پیدایش شان به زاغی می گوید. زاغی هم گوش می سپارد به ماجرای ضرب المثل ها.
مثل نامه به زیبایی و با زبانی ساده و شیوا داستان ضرب المثل ها را تعریف می کند. طنزپردازی ها و فکاهه های به موقع جذابیت بالایی را خلق کرده و همین باعث شده تا علاوه بر کودکان مخاطبین بزرگتر را هم جذب کند. علاوه بر داستان پردازی زیبا و بامزگی های هدهد ، زاغی ، مردم شهر و اهالی جنگل ، نباید از طراحی های انیمیشن غافل شویم.
طراحی های انیمیشن از سبک هنری باستانی ایران و خلاقیت طراحان بهره می برد. این انتخاب درست سبک هنری ، انیمیشن را برای مخاطبین ملموس تر می کند. صحبت از طراحی هنری شد و باید از صداگذاری فوق العاده ی انیمیشن هم سخن بگوییم. انیمیشن سراسر پر است از جملات و اشعار بامزه و هنرپردازی گویندگان ایرانی. یکی از زیبایی های انیمیشن ترانه خوانی های شخصیت های آن است.

پیشنهاد می کنیم چون

انیمیشن مثل نامه از خلاقیت و نوآوری بیشتری نسبت به انیمیشن های هم نوعش استفاده کرده. این انیمیشن به خوبی توانسته مفاهیم مثل های اصیل ایرانی را ارائه دهد و کودکان و بزرگتر ها را پای خود بنشاند.
این انیمیشن در دو فصل ارائه شده.